Objekt som liknar Akvarell

Gustav Adon Johansson (1922-1998), Domherrar, signerad, 38x45

Akvarell

Harald Wiberg (1908-1986), Sjöfåglar, signerad, 13 x 38

Akvarell

Rolf Smedman (1929-2000), Sjöfåglar, motivet: 33 x 43

Akvarell

Beth Zeeh (1911-2004), Sverige. Sjöfåglar, 22x28 cm

Akvarell

Thure Wallner (1888-1965), Sverige. Signerad, daterad -17, Sjöfåglar, 24x40 cm

Akvarell

Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Sjöfåglar, signerad. 1995,16x22

Bertil Widbrandt (1914-1988), 38 x 46, Domherrar, 37 x 44

Lennart Sand (f. 1946), Domherrar, 1996, 68x101

Gösta Ydström (1861-1952), 1927, Domherrar, 22x50

Bertil Widbrandt (1914-1988), Domherrar, 41x32

Pastell

Åke Wilhelm Andersson (1922-1988), Signerad ÅWA, Måsar. Motivet: 28x48 cm

Gouache

Hans-Erik Eriksson (1921-1997), tupp, 68x48

Pastell

Harald Wiberg (1908-1986), Tjäder, signerad, 23x17

Gunnar Brusewitz (1924-2004), svanar, 25x29

Blyerts

2 st. Harald Wiberg (1908-1986), 1948, orrlek + tjädrar, ca 30x20