Objekt som liknar Akvarell

Akvarell

Thure Wallner (1888-1965), Sverige. Signerad, daterad -17, Sjöfåglar, 24x40 cm

Akvarell

Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Sjöfåglar, signerad. 1995,16x22

Akvarell

Rolf Smedman (1929-2000), Sjöfåglar, motivet: 33 x 43

Akvarell

Beth Zeeh (1911-2004), Sverige. Sjöfåglar, 22x28 cm

Pastell

Harald Wiberg (1908-1986), Tjäder, signerad, 23x17

Blyerts

2 st. Harald Wiberg (1908-1986), 1948, orrlek + tjädrar, ca 30x20

Färglitografi

Harald Wiberg (1908-1986), Fåglar, 165/280, motivet: 32 x 41

Gunnar Brusewitz (1924-2004), svanar, 25x29

Blyerts

Harald Wiberg (1908-1986), Älg, 1948, 21x28

2 st, Viveka af Petersens, mäsar/Svanar, motivet: 40x55

9 st. Paul Hoff (f. 1945), Gustavsberg, sjöfåglar

Ivan Humbla (1888-1962), 1941, 62x90, sjöfåglar

Ivan Humbla (1888-1962), 1953, Sjöfåglar, 50x65

William Gislander (1890-1937), 1915, Sjöfåglar, 63x122

Bertil Widbrandt (1914-1988), Sjöfåglar, 64 x 80

Litografi

Göran Brunius (1911-2005), sjöfåglar, motivet: 52x260

Bertil Widbrandt (1914-1988), Sverige. Sjöfåglar, 50x60

Charlotta Liljefors (f. 1943), Sverige. Sjöfåglar. Signerad, daterad -80. Olja på duk, 27x34 cm