Objekt som liknar Akvarell

Knut Valinder (1909-1987), Sverige. Sjöfåglar, Signerad. Olja på duk, 45x113 cm

Akvarell

Greger Johansson (f. 1942), -94. Domherrar, 39x27

Litografi

Staffan Ullström (f. 1949), sjöfågel, 137/350, motivets mått: 23x30

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), 257/500, sjöfåglar, 18x25

3 st. Paul Hoff (f. 1945), Gustavsberg, sjöfåglar, längd: 9 - 17

Färglitografi

Lindorm Liljefors (1909-1985), sjöfåglar, 307/360, motivet: 42x52

2 st. sjöfåglar, Paul Hoff (f. 1945), Gustavsberg, längd: 18

Färglitografi

Björn Ekegren (f. 1955), 66/250, Sjöfåglar, motivet: 35x45

Färglitografi

Björn Lindroth (1931-1999), Sverige. 112/280, Sjöfåglar, motivet: 36x50

2 st, bland annat: Sven Wejsfelt (1930-2009), Sverige. Sjöfåglar. Längd: 17 - 20, en med skada

Arne Björkegren (f. 1929), Svan, signerad. 20x37

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), sjöfågel, 138/450, signerad, motivet: 41x58

Pastell

Åke Wilhelm Andersson (1922-1988), Signerad ÅWA, Måsar. Motivet: 28x48 cm

Harald Wiberg (1908-1986), 1961, Kvinna med hund, motivet: 20x20