Objekt som liknar Akvarell

Gunnar Brusewitz (1924-2004), svanar, 25x29

Akvarell

Beth Zeeh (1911-2004), Sverige. Sjöfåglar, 22x28 cm

Akvarell

Thure Wallner (1888-1965), Sverige. Signerad, daterad -17, Sjöfåglar, 24x40 cm

Akvarell

Harald Wiberg (1908-1986), Sjöfåglar, signerad, 13 x 38

Akvarell

Rolf Smedman (1929-2000), Sjöfåglar, motivet: 33 x 43

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), 257/500, sjöfåglar, 18x25

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), sjöfågel, 138/450, signerad, motivet: 41x58

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), HC-upplaga, -76, Sjöfåglar, motivet: 25x38

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Svanar, signerad och numrerad 209/325, motivet: 30x48

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Svanar. Signerad, numrerad 147/325. Motivet: 32x49 cm

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Fåglar, signerad och numrerad 91/280, motivet: 25x35

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Fåglar. Signerad, numrerad 224/260. Motivet: 25x34 cm

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), 17/325, Svanar, motivet: 30x48

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), 212/350, Svanar, löst blad, bladets mått: 37 x 48

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), Fåglar, motivet: 24x44

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), 15/250, motivet: 19x28, fåglar

Bertil Widbrandt (1914-1988), Sverige. Sjöfåglar, 50x60

2 st, Viveka af Petersens, mäsar/Svanar, motivet: 40x55

Charlotta Liljefors (f. 1943), Sverige. Sjöfåglar. Signerad, daterad -80. Olja på duk, 27x34 cm