Objekt som liknar Blandteknik

Akvarell

Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Sjöfåglar, signerad. 1995,16x22

2 st, Viveka af Petersens, mäsar/Svanar, motivet: 40x55

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), 212/350, Svanar, löst blad, bladets mått: 37 x 48

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), 17/325, Svanar, motivet: 30x48

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Svanar, signerad och numrerad 209/325, motivet: 30x48

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Svanar. Signerad, numrerad 147/325. Motivet: 32x49 cm

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), 257/500, sjöfåglar, 18x25

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), sjöfågel, 138/450, signerad, motivet: 41x58

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), HC-upplaga, -76, Sjöfåglar, motivet: 25x38

Akvarell

Beth Zeeh (1911-2004), Sverige. Sjöfåglar, 22x28 cm

Akvarell

Harald Wiberg (1908-1986), Sjöfåglar, signerad, 13 x 38

Akvarell

Rolf Smedman (1929-2000), Sjöfåglar, motivet: 33 x 43

Akvarell

Thure Wallner (1888-1965), Sverige. Signerad, daterad -17, Sjöfåglar, 24x40 cm

Färglitografi

Gunnar Pettersson (f. 1947), Sverige. Svanar. Signerad, numrerad 200/375, bladets mått: 53x80 cm

Bertil Widbrant (f. 1914), Sträckande svanar, 50x60

Rolf Mellström (1896-1953), Sträckande svanar, 1945, 98x148

Mosse Stoopendaal (1901-1948), sträckande svanar, signerad, 69x97

Bertil Widbrant (f. 1914), Sverige. Sträckande svanar, signerad. Olja på duk, 50x60 cm