Objekt som liknar Blandteknik

Gunnar Brusewitz (1924-2004), svanar, 25x29

Akvarell

Rolf Smedman (1929-2000), Sjöfåglar, motivet: 33 x 43

Akvarell

Harald Wiberg (1908-1986), Sjöfåglar, signerad, 13 x 38

Akvarell

Beth Zeeh (1911-2004), Sverige. Sjöfåglar, 22x28 cm

Akvarell

Thure Wallner (1888-1965), Sverige. Signerad, daterad -17, Sjöfåglar, 24x40 cm

Akvarell

Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Sjöfåglar, signerad. 1995,16x22

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), 17/325, Svanar, motivet: 30x48

Bertil Widbrant (f. 1914), Sträckande svanar, 50x60

Rolf Mellström (1896-1953), Sträckande svanar, 1945, 98x148

Mosse Stoopendaal (1901-1948), sträckande svanar, signerad, 69x97

Bertil Widbrant (f. 1914), Sverige. Sträckande svanar, signerad. Olja på duk, 50x60 cm

Bertil Widbrandt (1914-1988), Sverige. Sträckande svanar. Olja på duk, 48x74. Signerad

Staffan Liljefors, Sträckande svanar, 26x34 cm

Svan, Lisa Larson (f. 1931), JIE Keramik, höjd: 14 cm

Färglitografi

2 st, Elke Leichen Andersson, Svanar, Numrerade, 28x17

Johannes Ravn (1922-1991), Svanar, signerad, pannå, 35x49