Objekt som liknar Blandteknik

Utagawa Toyokuni (Toyokuni I) (1769-1825), Japan. Diptyk. Motivet: 36x50 cm

Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholmsmotiv, 39x55

+ akvareller, 3 delar, Kina, Kvinnor, motivet: 27x19 & 33x22

3 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. 70x60 ca

Signerad Svenolov Ehrén, provtryck, oramad

Färgetsning

Salvador Dalí (1904-1989), 131/ 175, Japan, bladets mått: 65 x 50

+ färglitografi, Lars Norrman (1915-1979), signerade35x52

Kakemono

Buddha, Japan, motivet: 49x110, modell äldre

Spännen

3 delar, Ryssland+ Japan+ Kina, bland annat. silver

Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Två Kvinnor, Japan, signerad. Olja på pannå, 51x73

Maurice Blanchard (1903-1969), Notre Dame, 24x32

Fanny Hjelm (1858-1944), 1939, blommor i vas, 24x21

Ivar Arosenius (1878-1909), tomte, 4, 5x3, 5