Objekt som liknar Blyerts

Pastell

Harald Wiberg (1908-1986), Tjäder, signerad, 23x17

Blyerts

Harald Wiberg (1908-1986), Älg, 1948, 21x28

Akvarell

Harald Wiberg (1908-1986), Sjöfåglar, signerad, 13 x 38

Färglitografi

Harald Wiberg (1908-1986), Fåglar, 165/280, motivet: 32 x 41

Harald Wiberg (1908-1986), 1961, Kvinna med hund, motivet: 20x20

Gunnar Nylund (1904-1997), Rörstrand, Tjäder, höjd: 18

Gunnar Nylund (1904-1997), Tjäder, Rörstrand, höjd: 28 cm

Blyerts

Fanny Hjelm (1858-1944), 1939, hundvalp, 18x10, 5

Gouache

Hans-Erik Eriksson (1921-1997), tupp, 68x48

Akvarell

Greger Johansson (f. 1942), -94. Domherrar, 39x27

Akvarell

Rolf Smedman (1929-2000), Sjöfåglar, motivet: 33 x 43

Akvarell

Beth Zeeh (1911-2004), Sverige. Sjöfåglar, 22x28 cm

Akvarell

Thure Wallner (1888-1965), Sverige. Signerad, daterad -17, Sjöfåglar, 24x40 cm

Akvarell

Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Sjöfåglar, signerad. 1995,16x22

Pastell

Åke Wilhelm Andersson (1922-1988), Signerad ÅWA, Måsar. Motivet: 28x48 cm

Blyerts

2 st. David Parsén (1896-1977), Stockholmsmotiv, bladets mått: 17x25

Blyerts

4 st, David Parsén (1896-1977), Stockholmsmotiv, motivet: 19x29 cm

Blyerts

Bror Bodingh (1859-1938), -17, sjölandskap, 33x48