Objekt som liknar Blyerts

Blyerts

2 st. Harald Wiberg (1908-1986), 1948, orrlek + tjädrar, ca 30x20

Litografi

Harald Wiberg (1908-1986), Älg / hund, 338/350, motivet: 35x50 ca

Akvarell

Harald Wiberg (1908-1986), Sjöfåglar, signerad, 13 x 38

Kolteckning

Fredrik Frisendahl (1891-1984), älg, signerad, motivets mått: 52x38

Pastell

Harald Wiberg (1908-1986), Tjäder, signerad, 23x17

Harald Wiberg (1908-1986), 1961, Kvinna med hund, motivet: 20x20

Pastell

Stig Claesson Slas (1928-2008), älgar, signerad, motivets mått: 39x56

Akvarell

Staffan Ullström (f. 1949), älgfamilj, 1979, 25x37

Blyerts

Fanny Hjelm (1858-1944), 1939, hundvalp, 18x10, 5

Teckning

Siri Derkert (1888-1973), Hundar, signerad, 22x28

Teckning

Lennart Gram (1910-1996), Hund, motivet: 26x24

Blyerts

Harald Wiberg (1908-1986), Bråten, Rådjur, 15/7 1952, motivet: 22 x 30

Blyerts

2 st. David Parsén (1896-1977), Stockholmsmotiv, bladets mått: 17x25

Blyerts

4 st, David Parsén (1896-1977), Stockholmsmotiv, motivet: 19x29 cm

Blyerts

Bror Bodingh (1859-1938), -17, sjölandskap, 33x48

Blyerts

Edward Berggren (1876-1961), flickporträtt, signerad a tergo, motivets mått: 36x29

Blyerts

Torsten Palm (1885-1934), 1925, Eka, 15x23

Blyerts

Bruno Liljefors (1860-1939), tillskriven, Intyg a tergo, Landskap, motivet: 8x10

Färglitografi

Harald Wiberg (1908-1986), Fåglar, 165/280, motivet: 32 x 41