Objekt som liknar Nattygsbord

Nattygsbord

med hylla, mahogny, engelsk stil, längd: 45, djup: 60, höjd: 59

Nattygsbord

1 par, Jugend, Mässing/Marmor, längd: 42, djup: 38, höjd: 80

Nattygsbord

1 par, 1960-tal, Ek, Danmark, längd: 48, djup: 35, höjd: 50

Nattygsbord

Teak, BraBohag. Tingströms, Casino, Engström / Myrstrand, Längd: 50. Djup: 45 cm, höjd: 53 cm

Nattygsbord

med stenskivor, 1 par, teak, Gröndahls möbelfabrik, Borås, höjd: 76

Matsalsgrupp

7 delar, Rokokostil, Bord + 6 stolar, + 4 ilägg, diameter, 125, höjd: 78 cm

Pottskåp

Mahogny, Danmark, längd: 30, djup: 30, höjd: 85 [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]

Nattygsbord

Joker, Jean Hubes. Tingströms. Bra Bohag, teak, Låda med svart skiva. Bredd: 38, djup: 56 cm, höjd: 56 cm

Nattygsbord

ett par, Bodafors, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Längd: 38 cm, djup: 59 cm, höjd: 62 cm

Nattygsbord

Ett par, Jugend, stenskiva, Mahogny, H.90

Matsalsgrupp

Rokokostil, 14 del, (bord+8 stolar+2 karmstolar+sidebord+buffe+bord)

Matsalsgrupp

Rokokostil, skåp+sideboard+bord med 4st stolar+1-par karmstolar

Matsalsgrupp

Rokokostil, bord+8 stolar+ vitrinskåp+3 ilägg

Matsalsgrupp

11 del, bord+ 8 stolar+ 2 karmstolar, Rokokostil, björk, 2 ilägg