Objekt som liknar Serveringsvagn

Serveringsvagn

teak, Yngve Ekström (1913-1988), 1960-tal, längd: 70 cm, djup: 42 cm, höjd: 63 cm

Serveringsvagn

Yngve Ekström (1913-1988), teak, längd: 67

Serveringsvagn

teak, Yngve Ekström (1913-1988), längd: 70, djup: 42, höjd: 60

Serveringsvagn

Børge Mogensen (1914-1972), Frederica, 1950-tal

Serveringsvagn

Hans J Wegner, Tillverkad hos Andreas Tuck, Teak, längd: 73 cm, djup: 48 cm, höjd: 62 cm

Serveringsvagn

Serveringsvagn

björk/masurbjörk, glasskiva, löstagbar bricka, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Längd: 74, djup: 42 cm, höjd: 61 cm, ej märkt

Serveringsvagn

Alvar Aalto (1898-1976), Modell 900 för Artek, med korg & kakelplattor, Formgiven 1937, längd: 90 cm, djup: 65 cm, höjd: 59 cm

Sideboard

3 del, med bla. serveringsvagn, Teak, Bra Bohag, Diplomat, Engström/Myrstrand

Serveringsvagn

Alvar Aalto (1898-1976), Finland, björk, (slitage, bla. krackelerad yta)

Serveringsvagn

Danmark, Teak, längd: 62, djup: 40, höjd: 64

Serveringsvagn

Alvar Aalto (1898-1976), Artek No 900, kakelskiva, längd: 90, djup: 65, höjd: 60

Serveringsvagn

Illums Boligshus, Köpenhamn, Danmark, teak, längd: 77 cm, djup: 52 cm, höjd: 65 cm

Serveringsvagn

Arne Hovmand Olsen, Danmark, teak, för Toften, längd: 65 cm, djup: 47 cm, höjd: 58 cm

Serveringsvagn

Yngve Ekström (1913-1988), Teak, längd: 75, djup: 50, höjd: 60