Objekt som liknar Sybord

Byrå

Klassisk stil, Danmark, mahogny, intarsia, stenskiva, längd: 80 cm, djup: 45 cm, höjd: 78 cm

Lyrbord

Empire, mahogny, höjd: 74 (fanérskador)

Sybord

1960-tal, teak, Danmark, höjd: 52

Klaffbord

Empire-stil, Danmark, Intarsia, L.90 D.68 H.77

Stolar

4 st, Jugend, Intarsia, Mahogny, Etikettmärkt O. Hj. Wikström

Sybord

Teak, Povl Dinesen, Danmark. Bredd: 71, djup: 39 cm, höjd: 56 cm

Matsalsgrupp

9 del, Gustaviansk stil, mahogny, Bord + 8 stolar + 3 ilägg

Matsalsgrupp

4st stolar + bord + 3st iläggsskivor, Gustaviansk stil, mahogny

Matsalsgrupp

5 del, Gustaviansk stil, Mahogny, Bord + 4 st stolar + 2 st ilägg

Matsalsgrupp

7 del, Gustaviansk stil, mahogny, Bord + 6 stolar + 2 ilägg

Matsalsgrupp

9 delar, Mahogny, Gustaviansk stil, bord + 8 stolar+ 3 ilägg

Sybord

design: Hans J Wegner, för Andr Tuck Denmark, teak längd: 65 cm, bredd: 26, höjd: 60 cm

Matsalsgrupp

8 del, Bord + skåp + 6 stolar, Karl Johan-stil, björk

Matsalsgrupp

5 delar, Gustaviansk stil, bord + 4 stolar + en ilägg 59cm, bord: . Diameter: 110 cm. Höjd: 74 cm + ilägg: . Djup: 58 cm, total längd: 168 cm

Stolar

4 st, Empire-stil, Danmark, Intarsia