Objekt som liknar Sybord

Klaffbord

Empire-stil, Danmark, Intarsia, L.90 D.68 H.77

Byrå

Klassisk stil, Danmark, mahogny, intarsia, stenskiva, längd: 80 cm, djup: 45 cm, höjd: 78 cm

Lyrbord

Empire, mahogny, höjd: 74 (fanérskador)

Sybord

design: Hans J Wegner, för Andr Tuck Denmark, teak längd: 65 cm, bredd: 26, höjd: 60 cm

Matsalsgrupp

5 delar, Gustaviansk stil, bord + 4 stolar + en ilägg 59cm, bord: . Diameter: 110 cm. Höjd: 74 cm + ilägg: . Djup: 58 cm, total längd: 168 cm

Stolar

4 st, Empire-stil, Danmark, Intarsia

Soffa

Danmark, Empire, Intarsia, längd: 190 cm

Soffa

Empire-stil, Danmark, Intarsia, L.190

Sybord

1960-tal, teak, Danmark, höjd: 52

Toilettebord

Med taburett, Gustaviansk stil, längd: 112, djup: 46, höjd: 135

Matsalsgrupp

Gustaviansk stil, 7 delar, bord+ 6 stolar+ 2 st iläggsskivor. Längd (bordet): 110-206 cm. Höjd: 74 cm

Matsalsgrupp

Gustaviansk-stil, Bord + 4 stolar, Ej ilägg

Stolar

4 st, Jugend, Intarsia, Mahogny, Etikettmärkt O. Hj. Wikström

Sybord

Teak, Povl Dinesen, Danmark. Bredd: 71, djup: 39 cm, höjd: 56 cm

Sybord

Hans J Wegner, för Andreas Tuck, Danmark, formgivet 1950, ek, låda med fack i sargen, utdragbar korg, utfällbara skivor, märkt ANDR. TUCK DESIGN HANS J. WEGNER MADE IN DENMARK längd: 63+ 2x27 cm, djup: 57 cm, höjd: 60 cm

Matsalsgrupp

9 del, Gustaviansk stil, mahogny, Bord + 8 stolar + 3 ilägg

Matsalsgrupp

Gustaviansk stil, Bord+ stolar (4+ 2 st) + hörnskåp+ pall

Matsalsgrupp

Gustaviansk stil, bord+ 4 stolar+ matsalsskåp+ sideboard