Objekt som liknar Byrå

Karmstol

Arne Vodder, För Sibast, Denmark, teak

Karmstol

Danmark, Arne Vodder, trä och skinn

Karmstolar

1 par, Arne Vodder, Sibast Möbler, Danmark [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]

Karmstolar

1 par, Design Arne Vodder, Sibast, Danmark

Sekretär

teak, Nils Jonsson, för HJN Möbler, Danmark, 1960-tal. Längd: 90, djup: 44. Höjd: 108 cm

Byrå

Teak, Danmark, Rindex, längd: 80, djup: 43, höjd: 72

Soffbord

teak, med rottinghylla, Jason, Danmark, längd: 150 cm, djup: 57 cm, höjd: 56 cm

Bokhylla

Teak, Danmark, längd: 49 cm, djup: 24 cm, höjd: 70 cm

Skåp

Teak, design: Hans Wegner, Ry Möbler, 1956, längd: 100 cm, djup: 33 cm, höjd: 109 cm

Soffbord

Teak, Danmark, France & Daverkosen, etikett & stämplat, Längd: 138. Djup: 69 cm, höjd: 65 cm

Soffbord

med tidningshylla, Teak, Danmark, längd: 71 cm, djup: 52 cm, höjd: 47 cm

Matbord

teak, ben i ek, Danmark, höjd: längd: 135 cm, djup: 85 cm, höjd: 74,2 iläggsskivor á 57 cm

Soffbord

Teak, Danmark, etiketterad, längd: 135 cm, djup: 59 cm, höjd: 50 cm

Stolar

Ett par, teak, Danmark. Höjd: 115 cm

Sybord

Teak, Povl Dinesen, Danmark. Bredd: 71, djup: 39 cm, höjd: 56 cm

Pall

Danmark, teak. Märkt ”Made in Denmark, 55x45 cm. Höjd: 29-36 cm

Klädhängare

Adam Hoff & Poul Östergaard, Virum Möbelsnedkeri Rasmussen & Brygger, Danmark, teak, fällbar, längd: 56 cm