Objekt som liknar Chiffonjé

Ett par, Italien, plåt och trä. Höjd: 98 cm

Giuseppe Salvati (1900-1968), Italien. Sydländskt motiv, signerad. Olja på duk, 39x49 cm

Mario Maresca (1877-1959), Italien. Motiv från Venedig, Signerad. Olja på duk, ca 40x50 cm

Färglitografi

Giuseppe Scaiola (f. 1951), Italien. Signerad, numrerad 142/295. Motivet: 49x34 cm

Teckning

Luca Madrassi (1848-1919), Italien. Signerad. Papper, bladets mått: 32x24 cm, löst blad

+ skål, Paolo Venini (1895-1959), Murano, Italien, höjd: 9-20 cm

Bordslampa

Vetrarti, Italien, glas / trä. Höjd: 35

Murano, Italien, Fågel, höjd: 37 cm

Pezzato, Fulvio Bianconi (1915-1996), Italien. Venini, Murano. Etsad märkning: Venini Murano Italia. Glas, etikettmärkt, 11x11, höjd: 15,5 cm

Akvarell

Rosa Corelli , Italien. Vesuvius, 22x43 cm

Murano, Italien, fågel, Dino Martens, längd: 28 cm

Skrin

glas, Elli Ferro, Murano, Italien, Firma Svenskt Tenn. Opalin och mässing, längd: 14 cm, djup: 9 cm, höjd: 10 cm

Fåtöljer

4 st, Philippe Starck, Costes, för Aleph, Italien. Mahogny, ben av svartlackerad metall. Svart stoppad lädersits

Fåtöljer

1 par, Philippe Starck, Costes, för Aleph, Italien. Mahogny, ben av svartlackerad metall. Svart stoppad lädersits

Fåtöljer

Fåtöljer

Karmstol

Philippe Starck (f. 1949), Costes, för Aleph, Italien. Mahogny, ben av svartlackerad metall. Svart stoppad lädersits. Etikettmärkt

miniatyr, signerad Tassinari, landskapsmotiv, 7x12 cm

Ett par, Italien, mässing och glas, höjd: 38 cm