Objekt som liknar Rullklaffsekretär

Klaffbord

Empire-stil, Danmark, Intarsia, L.90 D.68 H.77

Soffa

Empire-stil, Danmark, Intarsia, L.190

Soffa

Danmark, Empire, Intarsia, längd: 190 cm

Karmstolar

Ett par, Empire-stil, Danmark, Intarsia

Stolar

4 st, Empire-stil, Danmark, Intarsia

Karmstolar

Ett par, Karl Johan-stil, Danmark, Mahogny

Salongsbord

Karl Johan-stil, Danmark, Mahogny, Dia107, höjd: 76

Byrå

Klassisk stil, Danmark, mahogny, intarsia, stenskiva, längd: 80 cm, djup: 45 cm, höjd: 78 cm

Byrå

Teak, Danmark, Rindex, längd: 80, djup: 43, höjd: 72

Byrå med hyllöverdel

Børge Mogensen (1914-1972), Öresund, Karl Andersson & Söner, Ek & Teak, längd: 69 cm, djup: 48 cm, höjd: 126 cm

Bardisk + stolar

3 delar, Johannes Andersen, Danmark, Modell Sk 661, Teak, intarsia, längd: 115 cm, djup: 39 cm, höjd: 112 cm

Johan Laurentz Jensen (1800-1856), Danmark. Stilleben med rosor, olja på pannå, signerad, 28x37

Johan Laurentz Jensen (1800-1856), Danmark. Stilleben med rosor, signerad. Olja på pannå, 23x32

Soffbord

trä med utdragsskiva. Trensum, Danmark. Troligen design. Johannes Andersen. Längd: 150, bredd: 74, höjd: 53

Chiffonjé

Empire, Mahogny/Valnöt, Italien, längd: 95 cm, djup: 43 cm, höjd: 146 cm