Objekt som liknar Sekretär

Müller, Wien, arbetsman, bronserad zink, höjd: 29 (inkl. sockel)

Mockakoppar

Diverse, bland annat. Wien, Rosenthal + Limoges

2 st. Wien, ballerinor, höjd: 23 + 16

Karmstolar

2 st. Jacob & Josef Kohn, Wien, böjträ/rotting, bemålade

2 st, Parian, Wien, efter antiken. Höjd: 35

Wien, Keramos, Tjäder. Höjd: 31 längd: 32 cm

Mockaservis

16 del, Wien, J. K decor, Carlsbad, Kanna skadad

Bordslampa

Goldscheider, Wien, Dansande flicka, Sign E Tell, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]