Objekt som liknar Spegelbyrå

Toilettebord

Jugend, björk, (spegeln saknas)längd: 95, djup: 60, höjd: 98 + taburett, (slitage)

Spegelbyrå

björk, tidigt 1900-tal, Jugend, längd: 135, djup: 45, höjd: 187

Bokhylleskåp

Jugend, Avlutad, längd: 90, djup: 30, höjd: 160

Sängkammarmöbel

6 del. Jugend, björk, (2 sängar, 2 nattduksbord, spegelbyrå, lavoar)

Bordslampa

Jugend-stil, Blyglasskärm, Tiffany-stil, höjd: 42

Skrivbord

med bordslampa + stol, Jugend, mahogny, längd: 150 D 90, höjd: 78