Objekt som liknar Spegelbyrå

Toilettebord

Jugend, björk, (spegeln saknas)längd: 95, djup: 60, höjd: 98 + taburett, (slitage)

Matsalsgrupp

9 del, Tidigt 1900-tal, björk, Ark G.H.Wrange, Stockholm

Matsalsgrupp

6 del, Gustaviansk stil, tidigt 1900-tal, bord + 4 stolar + matsalsskåp

Matsalsgrupp

8 delar, rokokostil, tidigt 1900-tal, bemålad + 2 st iläggsskivor, bordets mått: längd: 152 cm, djup: 108 cm, höjd: 76 cm

Skrivbord

med bordslampa + stol, Jugend, mahogny, längd: 150 D 90, höjd: 78

Stolar

4 st, Jugend, Intarsia, Mahogny, Etikettmärkt O. Hj. Wikström

Affisch

Frankrike, tidigt 1900-tal, Jugend, 118x78

Bokhylleskåp

Jugend, mahogny. Längd: 70. Djup: 27 cm, höjd: 131 cm