Objekt som liknar Champagnekylare

Fåtöljer

2 st. plast, Ole Görlev/Torben Lind, Danmark

Fåtöljer

Karmstolar

ett par, Ole Wanscher (1903-1985), Danmark. Colonial Chair, trä, (CITES-intyg medföljer)

Dahl-Jensen, Danmark, Jugend, längd: 18 cm

3 st, Dahl-Jensen, Danmark, Fåglar. Höjd: 5,5-14,5

Johan Laurentz Jensen (1800-1856), Danmark. Stilleben med rosor, olja på pannå, signerad, 28x37

Johan Laurentz Jensen (1800-1856), Danmark. Stilleben med rosor, signerad. Olja på pannå, 23x32

Alfred V Jensen (1898-1960), fiskarbåt, 31x58

Kann

+ äggkoppar, plast, Rösti, Danmark

Fruktknivar

6 st, Georg Jensen, Danmark, modell Konge (Acorn), längd: 11 cm

Mockaskedar

11 st+ kapsylöppnare, Silver, Danmark, Georg Jensen, Modell Konge

Silver

4 delar, Georg Jensen, Danmark, nötknäckare, kapsylöppnare, servettring & sked

Dahl Jensen, Danmark, Hund, höjd: 14

Dahl Jensen, Danmark, Flicka, höjd: 25

Semi-pendel, Claus Bonderup och Thorsten Thorup för Fog & Mørup, Danmark. Brunlackerad metallskärm, diameter: 40 cm

Ishink

Jens Quistgaard (1919-2008), Danmark. Teak, höjd: 38 cm

Klädhängare

Adam Hoff & Poul Östergaard, Virum Möbelsnedkeri Rasmussen & Brygger, Danmark, teak, fällbar, längd: 56 cm