Objekt som liknar Damejeanne

Ytterfoder

Tidigt 1900-tal, Tyskland, Bonn, höjd: 17 Dia19

Mat/kaffeservis

57 delar, Stadt, Rörstrand + kaffeservis + vaser, m. m. Tyskland

Kolteckning

Hans Tombrock (1895-1966), Tyskland. Porträtt, 33x29

Väggreliefer

ett par, brons, Gustav Grohe (1829-1906), porträtt, sent 1800-tal, diameter: 22 cm

4 album+ lösa, USA, Centralamerika, Sydamerika, Tyskland, Holland, 1870-1960 ca

Fat på fot

Silver / kristall, Schneider, Tyskland, (Silver 800), Jugend, vikt: 1350 g, diameter: 29 cm, höjd: 29 cm, Dekor med blommor

+ assietter, 36 delar, Rosenthal, Tyskland

Thorsten Knaak (f. 1965), brons, signerad. T. K, H Noack Berlin, längd: 33 cm, höjd: 18 cm

Pastell

hans Tombrock, 1936, Flicka, 48 x 31

Tyskland, Ballerina, höjd: 14, längd: 26

Julservis, 11 + 12 delar, Tyskland + kakfat D&G, diameter: 26 cm

Stop

rokoko, silver, Tyskland, 1744, silver, höjd: 17 cm