Objekt som liknar Fönster

Khorjin

Afshar, tidigt 1900-tal, 49x100, ställvis lättare slitage, partly lighter wear

Matta

Afshar, tidigt 1900-tal, 120x140

Matsalsgrupp

9 del, Tidigt 1900-tal, björk, Ark G.H.Wrange, Stockholm

Matsalsgrupp

6 del, Gustaviansk stil, tidigt 1900-tal, bord + 4 stolar + matsalsskåp

Teckningar / skisser

Herman Neujd (1872-1931), Sverige. Tidigt 1900-tal, modeller

Matsalsgrupp

8 delar, rokokostil, tidigt 1900-tal, bemålad + 2 st iläggsskivor, bordets mått: längd: 152 cm, djup: 108 cm, höjd: 76 cm

Skulpturtavlor

2 st, Fritz Diller (1875-1945), Tyskland, kronhjortar, 24x31, nysilver, tidigt 1900-tal

Salongsgrupp

soffa + 6 st. stolar + bord, totalt 8 del, rokokostil, tidigt 1900-tal, bemålad

Matsalsgrupp

Barock-stil, Bord + 6 stolar + 2 karmstolar + Sidebord, tidigt 1900-tal