Objekt som liknar Ikon

Ikon

Lampett, Ryssland, 1800-tal, 26x21

Armbandsur (1 st)

Salvador Dalí, Softwatch, Exaequo 93012 ( med intyg)

1800-tal, Ryssland/Finland, Mahogny, höjd: 181 cm

Spännen

3 delar, Ryssland+ Japan+ Kina, bland annat. silver

Katt, Lisa Larson (f. 1931), Tidig, höjd: 11,5 cm, Gustavsberg

Väggreliefer

ett par, brons, Gustav Grohe (1829-1906), porträtt, sent 1800-tal, diameter: 22 cm

järn, fågel, höjd: 27 + lackask, Ryssland, längd: 12, höjd: 4

Matta

Afshar, tidigt 1900-tal, 120x140

Khorjin

Afshar, tidigt 1900-tal, 49x100, ställvis lättare slitage, partly lighter wear

Matsalsgrupp

9 del, Tidigt 1900-tal, björk, Ark G.H.Wrange, Stockholm

Matsalsgrupp

6 del, Gustaviansk stil, tidigt 1900-tal, bord + 4 stolar + matsalsskåp