Objekt som liknar Parti mynt

Stop

Silver, CG Hallberg CGH, 1938, Delvis förgylld, höjd: 23 cm, med Gustaf V mynt, 1200g ca, graverad i botten

Belgien, Italien, Holland, Portugal, 2 album

Parti silver

22 delar silver, England / Ryssland / Danmark / Sverige, + sockertång i nysilver (Danmark)

Spännen

3 delar, Ryssland+ Japan+ Kina, bland annat. silver

Julskedar

7 st. förgyllt sterling, silver med emalj, Michelsen, Danmark

Bestick

36 del, Förgyllt silver/Emalj i schatull, Danmark

Kaffeskedar

5 st, silver och emalj, David Andersen, Norge. Längd: 10 cm, Vikt: 46 g

Saltstol

silver, ej stämplat, filigran, insats i glas, höjd: 6,5 cm, saltsked i silver, Danmark

Sockertång

+ sked Förgyllt silver/Emalj, Norge. Längd: 10,5cm. Höjd: 2-3cm. Höjd: 9cm. Vikt: ca 45g.

Torun Bülow-Hübe, sterling silver, för Georg Jensen, längd: 8