Objekt som liknar Parti

Färglitografi

27 st, Parti, Svenolov Ehrén (1927-2004), diverse

Parti

Stig Lindberg (1916-1982), 6 delar, 2 hundar, Skotte, stengods, 2 termosar, Termic, röd resp gul plast, citruspress, sparbössa, Skotte, röd plast, höjd ca 25, 5 cm

15 st, Parti, Svenolov Ehrén (1927-2004)

Parti

7+ 7+ 4, diverse brickor, Marimekko, plast, 21x21,25x25, diameter: 27 cm, brickans längd 45 cm

Silver

23 del, parti, div bestick, bl. a kaffeskedar, saltkar, bruttovikt 680 g

Parti

syltkrukor, Höganäs/Rörstrand

Grafik

Parti, diverse, Bla Mårten Andersson, Elis Ryberg (1919-1985), Marianne Hillfon

Keramik

Parti, Danmark, bland annat Kunglig Dansk & Aleminia,

Parti

bl, a silver, diverse, bl, a skedar

Parti

koppar, metall, diverse, bl, a brandspruta

Smycken

Parti, Silver, 1800-/1900-tal, bland annat armband, dosa, halsband & manschettknappar, vikt: ca 250 g, i skrin, nysilver

Parti

nysilver, bland annat. bestick, Svensk Spets