Objekt som liknar Pipställ

Färglitografi

John Piper (1903-1992), Storbritannien. Katedral. Signerad, numrerad 46/50. Motivet: 64x48 cm

Kaffekanna

Rörstrand, Alf Wallander (1862-1914), Iris, Saknar lock, + nagg i pip, Jugend

Etsning

Eduard Wiiralt, man med pipa, 9, 5x6.5, (ej signerad)

Porslin

7 del, Den Kongelige Porcelainsfabrik (Royal Copenhagen / Kunglig Dansk), Kannans pip med nagg

Parti silver

10 delar, svenska/utländska stämplar, 18/1900-tal, bl a gräddkanna (1875), pipa + sigillstamp(mässing)

Kateline, 2006, Brasilien (Pipa), 60 x 156, komposition

Sten Ekendahl (1897-1968), Man med pipa, 61x57

Fredrik af Ekström (1852-1915), man med pipa, signerad, 60x48

England, 1800-tal, signerad P Wells 1842, hund med pipa, 43x56 cm. Proveniens: George Hensher (privat)