Objekt som liknar Propeller

Bordslampa

Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Markaryd, höjd: 34 cm, Mässing

Bordslampa

Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Markaryd, Mässing, höjd: 34 cm

Sent 1800-tal, mässing, längd: 19 cm

Ett par, mässing / Prismor, höjd: 27 cm

Ett par, mässing, putti, höjd: 30 cm

Ett par, mässing, Gustaviansk stil, höjd: 35 cm

Ett par, mässing, rokokostil, höjd: 33 cm

2 st, Ateljé Lyktan, Bumlingen, mässing, diameter: 24 cm

ett par, Gusum, mässing, monterad på ek, höjd: 34 cm

Kaija Aarikka, 2 st, mässing, Finland, 1900-talets andra hälft. Fritt hängande, för små ljus, stämpelmärkta AARIKKA FINLAND. Höjd ca 16 cm

Väggpendyl

Kartellur, Louis XVI-stil, Mässing, höjd: 54 cm