Objekt som liknar Provdocka

Karl Dahlqvist (1900-1971), Stockholmsmotiv, signerad, 1938, motivets mått. 42x82

Akvareller

3 st, Otto Strandman (1871-1970), fiskar, signerade 1903 + 1906, motivets mått. 14x22 + 14x24

Toilettebord

teak + stol, 1950/60-tal, bordets mått: längd. 93, djup: 40, höjd: 67

Svenolov Ehrén (1927-2004), 2 blad med 4 st träsnitt, Stockholmsmotv, 1989, bladets mått, 65x50

3 st. Svenolov Ehrén (1927-2004), blomstermotiv, signerad och dedikerad, bladets mått. 51x38

signerad, Svenolov Ehrén (1927-2004), 22/250, motivets mått, 42x62

3 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), bladets mått, 47x64 resp 32x49

Färglitografi

Sven X-et Erixson (1899-1970), 204/360, motivets mått, 46x55

Hallbyrå

Med spegel, 50-tal, teak, Mått byrå: , längd: 74, djup: 30, höjd. 47, spegel: , höjd: 75

Bord

Med 4 st pallar, Danmark, Ek/bast, design: Axel Thygesen, mått bord: , längd: 100, djup: 100, höjd: 35

Färglitografi

Bengt Landin (f. 1933), 9/250, bladets mått. 58x75, Kvinna & and

Bertil Bull Hedlund (1893-1950), motiv från Gamla stan, motivets mått. 14x10

Färglitografi

Reinhold Ljunggren (1920-2006), Kyrkoruin Visby, 223/350, motivets mått. 39x25

Färglitografi

Lena A Linderholm (f. 1947), pick-nick, signerad, motivets mått. 20x20

Matsalsgrupp

8 del. + 2 ilägg, björk, bordets mått: , längd: 150, djup: 75, höjd: 75

Färglitografi

signerad, 4/35, Stockholmsmotiv, motivets mått, 40x57

Färglitografi

Catharina Edlund, 279/385, bladets mått. 56x25

Färglitografi

Yngve Svedlund (f. 1925), 48/260, motivets mått, 50x63

Färglitografi

Karin Dahlin (f. 1975), 5/90, bladets mått. 45x40