Objekt som liknar Tändstickssamlig

Stereo

B&O Bang & Olufsen, äldre modell, 4 del

Herbarium

Samling, 15 st samlingspärmar + div ex lådor, Proviniens, Percy Lindgren, Farmakolog, Skattmansö Herrgård

Ask

Kina, reliefdekor med drakar, Lack / emaljarbete, modell äldre, längd: 9, 5 cm, djup: 8, 5 cm, höjd: 6 cm

Stolar

4 st, Ask, Design Svante Skog, Modell Cortina,

Supkoppar

8 st, Skultuna Pierre Forsell, Skultuna, i askar

Fotografi

Märkt, H Rittz, Christy Turlington, modell, 25x20

Vykort

äldre, 90 st. + ask med brev, 1920-tal, m. m

Kartor

1900-talets början, 19 st + div geologiska kartor 1970-tal