Objekt som liknar Telefon

Telefon

Ericofon / Cobra, Hugo Blomberg (född 1897), Ralph Lysell (född 1907) och Gösta Thames för LM Ericson, Sverige, design 1950-tal, röd

Färglitografier

2 st, Knut Swane, Figurer, bladets mått: 89x63

Litografi

Harald Kihle 1946, Norge, 177/200, 65x37

12 st, Norge + Förgyllda tillbehör, Bla efterrättsgafflar

Stop

Trä, Stämpel Konst & industriutställning, Norge

Nicolai Astrup Junior (1931-1990), Norge. Vårnatt og seljekall, Signerad Nic Astrup Jr. Motivet: 39,5x31,5

Erling Lindkjölen (f. 1928), Sign 1948, Tallar vid kust, 55 x 45

Silver/Emalj, J Tostrup, Norge, Reliefmotiv, ca 3 x 4

Armband+

Ring+ 1 par Örhängen, Silver, David Andersen, Norge

Norge, Mässing, 6 armad, diameter: 60, höjd: 60