Objekt som liknar Väggrelief

Väggreliefer

ett par, brons, Gustav Grohe (1829-1906), porträtt, sent 1800-tal, diameter: 22 cm

Christian Eriksson (1859-1935), Järn, troll med barn, höjd, 28

gjutjärn, M Schilkin, -57, lodjur med 2 st. ungar, Högfors, Finland, 29x36

2 par, mässing + väggrelief, mässing, A Basse, dia 21

Stig Lindberg (1916-1982) för Gustavsberg, stengods, glasyr i brunt, grönt, gult och blått mot mörkbrun botten, två figurer på gräsmatta, mått: 33, 5 x 26, 3 cm, signerad i godset på framsidan: Stig L ., stämplat i godset på baksidan: GUSTAVSBERG

Gustavsberg, Lisa Larson, Unik, Katt, 22x22

Fågel, Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, ur Väggplattor 1963, 22x28 cm, vit stengodslera, målad och glaserad

Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, ur Harlekin 1960, 19x19 cm, vit stengodslera, glaserad och målad

Fisk, Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, ur Väggplattor 1963, längd: 46 cm, vit stengodslera, målad och glaserad

Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), 22x22

David Wretling (1901-1986), Terracotta, höjd: 50

Gustavsberg. Lisa Larson (f. 1931), 27x28

Lisa Larson (f. 1931), Drabant, Gustavsberg, höjd: 28

Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, höjd: 28

Lisa Larson (f. 1931), Dam, Gustavsberg, ur Unik, 22x23 cm

Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), 23x23