Objekt som liknar Väggreliefer

Thorsten Knaak (f. 1965), brons, signerad. T. K, H Noack Berlin, längd: 33 cm, höjd: 18 cm

Bordsur

Sent 1800-tal, C Detouche, Paris, Brons / mässing, längd: 38 cm

Lampett

Sent 1800-tal, brons, Kompletterad, höjd: 40

ett par, brons, sent 1800-tal, höjd: ca 35

Kandelabrar

Ett par, Empire, Sent 1800-tal, proveniens Hans von Cohn, Villa Solbakken, Skodsborg, Brons / Marmor, höjd: 72

Sent 1800-tal, mässing, längd: 19 cm

Kaffe/teservis

4-del, Frankrike, Christofle, sent 1800-tal, pläter

Étagère

Med gallerkant och låda. Sent 1800-tal, Frankrike, längd: 43, djup: 33, höjd: 79

Kakfat

på fot, Bing & Grøndahl, sent 1800-tal, diameter: 23 cm, höjd: 18 cm

Applique

3-armad, förgylld brons, sent 1800-tal, höjd: 35 cm

Bordsur

Sent 1800-tal, Guyerdet aine, Paris, Porslin, höjd: 46 cm

Bordsur

Frankrike, Sent 1800-tal, Vincieti & Cie, på träsockel, höjd: 50 (tot)

Järn / koppar, Juli - December, Sent 1800-tal, diameter: 52

Kina, brons, sent 1800-tal, höjd: 36

porträtt, brons, sign. P. J. David, 1832, Georges Cuvier, dia 17

Karta

dubbelsidig, Paris, sent 1800-tal, 55x73

Bokskåp

Sent 1800-tal, Frankrike, längd: 102, djup: 50, höjd: 142

Bordsur

Frankrike, sent 1800-tal, mahogny, höjd: 31