Objekt som liknar Etsning

Etsning

Anders Zorn (1860-1920), Självporträtt, ej signerat, motivet: 17, 5x12, 5 cm. Ej examinerad ur ram

Färglitografi

Harald Lindberg (1901-1976), 242/310, Motiv från Sandhamn, motivets mått: 38x48

Färglitografi

Roland Svensson (1910-2003), Motiv från Sandhamn, 54/360, motivets mått: 35x45

Färglitografi

Roland Svensson (1910-2003), Sandhamn, ur Den gamla ångbåten, 46/360, 60x45

Etsning

Bertram Schmiterlöw (1920-2002), Provtryck, Diptyk, stockholmsmotiv, motivet: 12x15

Anders Hol (1867-1959), Gröna Lund, 25x29

Etsning

Jean Skoglund (1908-1948), Stockholm från Mosebacke, Katarinahissen, signerad, motivet: 30x43 cm

Etsningar

3 st. Sallberg / Åsberg / Ekroth, Stockholmsmotiv, numrerade och signerade, 10x15 - 25x33

Etsning

Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Fiskeläge, signerad i trycket, motivet: 22x28

Etsning

Stadshuset, Hällgren, 44 x 55 [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]

Etsning

Hällgren, Stockholms stadshus, 31 x 39

Etsning

Harald Sallberg (1895-1963), 1922, Östermalmstorg, motivet: 33 x 24

Etsning

Jean Skoglund (1908-1948), Katarinahissen, Stockholm, motivet: 27x38

Etsning

Harald Sallberg (1895-1963), Från Kungsholmsbron, 1918, motivet: 31x25

Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholmsmotiv, PT, signerad, motivet: 32x57

Svenolov Ehrén (1927-2004), 120/150, signerad -61, Stockholmsmotiv, motivet: 24x55

2 st. Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholmsmotiv, numrerade och signerade, motivet: 30x55

Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholmsmotiv, 35/360, signerad, -74, motivet: 32x44

2 st. Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholmsmotiv, signerade, motivet: 32x43

Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholmsmotiv, 133/310, signerad, -58, motivet: 37x64