Objekt som liknar Etsning

Etsningar

3 st. Sallberg / Åsberg / Ekroth, Stockholmsmotiv, numrerade och signerade, 10x15 - 25x33

Etsning

Harald Sallberg (1895-1963), Stockholmsmotiv, Faggens krog, Södermalm, Faggens, Barnängen 1919, motivet: 27x23 cm

Färgetsningar

3 st. Hällgren + Borg, Stockholmsmotiv, 16x25

Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholmsmotiv, Hamngatan, 218/260, signerad 1981, 44x59

Svenolov Ehrén (1927-2004), 80/310, Stockholmsmotiv, motivets mått: 19x60

Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholmsmotiv, motivets mått: 34 x 52

Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholmsmotiv, PT, signerad, motivet: 32x57

Svenolov Ehrén (1927-2004), 120/150, signerad -61, Stockholmsmotiv, motivet: 24x55

Svenolov Ehrén (1927-2004), 1977, Stockholmsmotiv, 204/560, motivet: 34x55

2 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholmsmotiv, 310-upplaga, motivet: 26x23

4 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholmsmotiv, 68/360, motivet: 32x44, -74

2 st. Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholmsmotiv, numrerade och signerade, motivet: 30x55

Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholmsmotiv, 35/360, signerad, -74, motivet: 32x44

2 st. Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholmsmotiv, signerade, motivet: 32x43

Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholmsmotiv, 133/310, signerad, -58, motivet: 37x64

Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholmsmotiv. HC-upplaga, signerad, -74, motivet: 32x44

3 st. Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholmsmotiv, Gamla Stan, 158/360, signerade, -74, motivet: 44x32

2 st. lösa blad, Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholmsmotiv, PT, signerade, 1973, motivet: 35x37 + 33x50

Svenolov Ehrén (1927-2004), Provtryck, 1994, Kornhamnstorg, 56x74

Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholmsmotiv, 50x63