Objekt som liknar Etsning

Gunnel Frieberg (1919-2010), 18/35, 1949, Paris, 56x43

Litografi

Uno Vallman (1913-2004), Paris, -68, motivets mått: 40x26

Akvarell

Axel Kargel (1896-1971), Paris, 1932, motivet: 36 x 45, Motiv från studieresan till Frankrike 1932

Louis Toffoli, Sign i tryck, 217/1000, Flätande man, motivet: 24 x 18

Louis Bastin (1912-1979), -1940, Motiv från Paris, 33x48

Stig Rydén (1910-1992), osignerad, Paris, 61 x 51

Stig Jonzon (1913-1987), Blomsterstånd i Place des Ternés, Paris, 1950, 45x53

Bertil Widbrant (f. 1914), Paris, signerad, 40x30

Ove Olson (1903-1975), Paris, signerad, 40x32

Georg Lodström (1915-1972), Paris, 31 x 39

Rudolf Gowenius (1896-1960), Paris, 1954, 37x48

Axel Hamborn (1892-1987), Paris, 26x33, pannå

Ruth Sjögren (1885-1978), Paris, 1948, 45x55