Objekt som liknar Etsning

Etsning

Hasse Lindroth (f. 1938), Stadsgården, 68/75, signerad, motivet: 22x31

Etsning

Hans Norsbo (1897-1955), Katarina kyrka, signerad, 1954, motivets mått: 26x20

Etsning

Hans Norsbo (1897-1955), Katarina Kyrka, 1954, motivets mått: 25 x 20, oramad

Etsning

Harald Sallberg (1895-1963), Från ateljén, Heleneborgsgatan, Signerad, motivet: 28x23

Etsning

Harald Sallberg (1895-1963), Stockholmsmotiv, Faggens krog, Södermalm, Faggens, Barnängen 1919, motivet: 27x23 cm

Svenolov Ehrén (1927-2004), Glasbruksgatan, 45/360, motivet: 35x55

Färgetsning

Theddy Skog (1908-1948), Kattgränd, motivet: 23x30

Etsning

Jean Skoglund (1908-1948), Katarinahissen, Stockholm, motivet: 27x38

Etsning

Jean Skoglund (1908-1948), Stockholm från Mosebacke, Katarinahissen, signerad, motivet: 30x43 cm

Etsning

Harald Sallberg (1895-1963), Slussen, signerad, 1918, 55/100, motivets mått: 36x25

Etsning

Hans Norsbo (1897-1955), 1950, Slussen, motivet: 34 x 25

Etsning

Lennart Glemme (f. 1927), Slussen, 164/310, motivet: 20x48

Etsning

Lennart Glemme (f. 1927), Slussen, 204/310, signerad 1964, motivet: 20x48

Etsning

Harald Sallberg (1895-1963), Slussen, 1918, 96/100, motivet: 35x25

Etsning

Jean Skoglund (1908-1948), Utsikt från Mosebacke, Katarinahissen, signerad, motivet: 30x43

Etsning

Jean Skoglund (1908-1948), Utsikt från Mosebacke, Katarinahissen, motivet: 31x43

Etsning

Bruno Ekström (1941-1990), 1973, Katarinavägen, Stockholm, 189/310, motivet: 34x24

Etsning

Stig Claesson Slas (1928-2008), Slussen, 1948, PT, motivet: 24x34

Etsning

Lennart Glemme (f. 1927), Slussen, 1964,118/300, motivet: 20x48

Etsning

Theddy Skog, Katarinahissen, signerad, motivet. 22x30