Objekt som liknar Etsning

Etsning

Jean Skoglund (1908-1948), Stockholm från Mosebacke, Katarinahissen, signerad, motivet: 30x43 cm

Färgetsning

Jean Skoglund (1908-1948), Stockholm från Mosebacke, Katarinahissen, signerad, motivet: 30x43

Etsning

Jean Skoglund (1908-1948), Utsikt från Mosebacke, Katarinahissen, signerad, motivet: 30x43

Etsning

Jean Skoglund (1908-1948), Utsikt från Mosebacke, Katarinahissen, motivet: 31x43

Färgetsning

Jean Skoglund (1908-1948), Stockholm från Mosebacke, Katarinahissen, signerad, kolorerad, motivet: 30x43 cm

Färgetsning

Jean Skoglund (1908-1948), Katarinahissen, 30x44

Etsningar

2 st, Theddy Skog (1908-1948), Katarinahissen / Pelikan, motivet: 22x30 & 27x 4

Etsning

Theddy Skog, Katarinahissen, signerad, motivet. 22x30

Litografi

Jean Skoglund (1908-1948), Katarinahissen, 30x43

Färgetsning

Jean Skoglund (1908-1948), Slussen, motivet: 30 x 43

Färgetsning

Theddy Skog (1908-1948), Kattgränd, motivet: 23x30

Färgetsningar

2 st. Katarinahissen / Katarina kyrka, G Borg / Theddy Skog, signerade, motivet: 22x29 + 34x24

Etsning

Theddy Skog, Pelikan, Slussen, 26x34

Färgetsning

Theddy Skog, Ragvaldsgatan, Södermalm, signerad, 31x24

Waldemar Bernhard (1890-1965), signerad W Bernhard, Katarinahissen, motivet: 23x16 cm

Sven X-et Erixson, Katarinahissen, 30 x 21

Svenolov Ehrén (1927-2004), 246/360, Från Katarinahissen, 25x41

Svenolov Ehrén (1927-2004), 196/310, 1969, Södermalmstorg, Katarinahissen, motivet: 57x47

Etsning

Hans Norsbo (1897-1955), Katarina kyrka, signerad, 1954, motivets mått: 26x20

Etsning

Hans Norsbo (1897-1955), Katarina Kyrka, 1954, motivets mått: 25 x 20, oramad