Objekt som liknar Etsning

Etsning

Anders Zorn (1860-1920), Sandhamn, signerad, motivet: 19, 8x15. Hjert & Hjert 247, Asplund 202, oramad

Färglitografi

Mikael Frygelius (1952-2001), Riddarhuset, Hc 2/25, motivet: 36 x 44

Färglitografi

Mikael Frygelius (1952-2001), Riddarhuset, 11/15, motivet: 36 x 44

Etsning

Anders Zorn (1860-1920), Självporträtt, ej signerat, motivet: 17, 5x12, 5 cm. Ej examinerad ur ram

Etsning

Bertram Schmiterlöw (1920-2002), Provtryck, Diptyk, stockholmsmotiv, motivet: 12x15

Etsning

Harald Sallberg (1895-1963), 1922, Östermalmstorg, motivet: 33 x 24

Etsning

Louis Bastin (1912-1979), Mor och barn, motivet: 18x14

Etsning

Ferdinand Boberg (1860-1946), Paris, motivet: 27 x 20

Etsning

Jean Skoglund (1908-1948), Katarinahissen, Stockholm, motivet: 27x38

Etsning

Jean Skoglund (1908-1948), Stockholm från Mosebacke, Katarinahissen, signerad, motivet: 30x43 cm

Etsning

Mac Hamilton, Hundar, 1982, Pt II, motivet: 29 z 42

Etsning

Harald Sallberg (1895-1963), Från Kungsholmsbron, 1918, motivet: 31x25

Etsning

Hans Norsbo (1897-1955), Kust, 12z11

Etsning

Stadshuset, Hällgren, 44 x 55 [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]

Etsning

Hällgren, Stockholms stadshus, 31 x 39

Sven Ljungberg (1913-2010), Ugglor, 194/350, motivet: 29 x 29

Svenolov Ehrén (1927-2004), Pt, 1974, Vasabron, motivet: 26 x 50

2 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Vinterlandskap, 1971/73, 260 & 310 upplaga, motivet: 46x42 & 40x40

Svenolov Ehrén (1927-2004), vinterlandskap, 204/420, motivet: 43x51

Svenolov Ehrén (1927-2004), Årstabron, 281/360, motivet: 40x54