Objekt som liknar Etsning

Etsning

Louis Sparre (1863-1964), Stadsgården, signerad, motivet: 22x30

Akvarell

Bertil Lybeck, stadsgården, signerad, motivets mått: 34x49

Etsning

Hasse Lindroth (f. 1938), 1979, 37/150, Högbergsgatan, motivet: 20x28

Gunnar Zetterström (1902-1965), Stadsgården, 36x47

Litografi

Kerstin Didrick, Stadsgårdskajen, signerad. - 91, 45x72

Färglitografi

Stig Claesson Slas (1928-2008), 1980, Stadsgården, PT, motivet: 39x55

Färglitografi

Oscar Bergman, Stadsgården, 37/350, motivet: 34x44