Objekt som liknar Grafiska blad

Sent 1800-tal, mässing, längd: 19 cm

ett par, brons, sent 1800-tal, höjd: ca 35

Kandelabrar

Ett par, Empire, Sent 1800-tal, proveniens Hans von Cohn, Villa Solbakken, Skodsborg, Brons / Marmor, höjd: 72

Lampett

Sent 1800-tal, brons, Kompletterad, höjd: 40

Kaffe/teservis

4-del, Frankrike, Christofle, sent 1800-tal, pläter

Ett par, Sent 1800-tal, porslin/mässing / prismor, höjd: 30 ca

Bordsur

Sent 1800-tal, C Detouche, Paris, Brons / mässing, längd: 38 cm

Étagère

Med gallerkant och låda. Sent 1800-tal, Frankrike, längd: 43, djup: 33, höjd: 79

Bergère

sent 1800-tal, förgylld, dunplymå, fläckigt tyg

Bordsfotogenlampa

Elektrifierad, Sent 1800-tal, mässing. Höjd: 54, ställbar skärm

Väggreliefer

ett par, brons, Gustav Grohe (1829-1906), porträtt, sent 1800-tal, diameter: 22 cm

Kakfat

på fot, Bing & Grøndahl, sent 1800-tal, diameter: 23 cm, höjd: 18 cm

Färgetsningar

2 stg. Salvador Dalí, Japanese Fairy Tales, 1974, LXIX/LXXV, 58, 5x48, (Prestel nr. 743 + 748)

7 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholm, 70-tal, lösa blad

Etsning

Salvador Dalí (1904-1989), 141/145, Kvinna, motivet: 32 x 23, 5, löst blad

Etsning

Slussen, Theddy Skog (1908-1948), Sverige. Löst blad, bladets mått: 34x38

Grafiskt blad

1800-tal, Frankrike, motiv från Gotland, 30x44