Objekt som liknar Grafiskt blad

Etsning

Carl Locher (1851-1915), Danmark. Skagen, 1903, Signerad. Motivet: 16x23,5

Grafiskt blad

Hans Gude (1825-1903), Norge. Marin. Signerad, daterad 1897, ca 17x27 cm

Lauritz Sörensen (1882-1968), Danmark. Marin, Signerad. Olja på duk, 51x71 cm

Akvarell

Otto Stoltenberg (1906-1988), Danmark. Fartygsporträtt. Signerad, ca 36x53 cm

Palle Nielsen (1920-2000), Danmark. PT, signerad. -62. Motivet: 15x19

Paul René Gauguin (1911-1976), Danmark. Kvinna, Signerad, 1962,74/260. Motivet: 66x42

Etsning

Jørgen Boberg (1940-2009), Danmark. Brev från Wien, 1978, motivet: 31x35

8 st, Palle Nielsen (1920-2000), Danmark. Inramade, 24/125, Sign PN 54, motivet: 7,5x12 / st, ramens innermått: 66x49

Palle Nielsen (1920-2000), Danmark. ET, Stockholmsmotiv, 17x25

Palle Nielsen (1920-2000), Danmark. ET, -74,18x22

Palle Nielsen (1920-2000), ET, motivet: 19x26

Etsning

Jörgen Boberg, Brev fra Wien efter Jagten, 1978, motivet: 31 x 35

2 st, Palle Nielsen (1920-2000), 9x13 cm samt Annie Bergman, 28x20 cm

Eli Rasmussen (1915-1997), Danmark. Landskap. Signerad, daterad 1952. Olja på duk, 56x86 cm

Hans J Wegner (1914-2007), Danmark. CH 25, för Carl Hansen & Son, Danmark

Färglitografi

Richard Mortensen (1910-1993), Danmark. Signerad, daterad 1947, numrerad 164/250. Motivet: 65x51 cm