Objekt som liknar Linoleumsnitt

7 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholm, 70-tal, lösa blad

2 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Utsikt från Slussen. 250-upplaga, bladets mått: 56x75, lösa blad

2 st. lösa blad, Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholmsmotiv, PT, signerade, 1973, motivet: 35x37 + 33x50

Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Gamla Stan, HC 15/20, Signerad -73, Löst blad. Motivet: 33x57

Svenolov Ehrén (1927-2004), vinterlandskap, 204/420, motivet: 43x51

Svenolov Ehrén (1927-2004), Årstabron, 281/360, motivet: 40x54

2 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Vinterlandskap, 1971/73, 260 & 310 upplaga, motivet: 46x42 & 40x40

Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Årstabron, 193/360. Motivet: 41x53

Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Gamla Stan. Signerad, numrerad 6/360, daterad -80. Löst blad, bladets mått: 65x50 cm

Svenolov Ehrén (1927-2004), Skeppsbron, 1974, HC 8/35, motivet: 32 x 44cm

Svenolov Ehrén (1927-2004), Södermalm, 186/360, -76, motivet: 40x55

Svenolov Ehrén (1927-2004), 1958, 86/310, motivet: 37 x 55, Riddarholmen

Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. 1974,308/360, Skeppsbron, motivet: 32x44

Svenolov Ehrén (1927-2004), -74. Nr 110/360, Skeppsbron, motivet: 32x44 cm

Svenolov Ehrén (1927-2004), Pt, 1974, Vasabron, motivet: 26 x 50

Svenolov Ehrén (1927-2004), 1961, 58/310, Vasabron, motivet: 30x52

Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Vasabron. Signerad, daterad 61, numrerad 74/310. Motivet: 30x52 cm

Svenolov Ehrén (1927-2004), Stationsområdet, Stockholm, -73, signerad, ej numrerad, bladets mått: 62x100, löst blad

Svenolov Ehrén (1927-2004), Vinterlandskap, -79

Svenolov Ehrén (1927-2004), Årstabron, 154/260, 40x54