Objekt som liknar Parti etsningar

Färgetsningar

3 st. Hällgren + Borg, Stockholmsmotiv, 16x25

Etsning

Stadshuset, Hällgren, 44 x 55 [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]

Etsning

Hällgren, Stockholms stadshus, 31 x 39

Etsning

Bertram Schmiterlöw (1920-2002), Provtryck, Diptyk, stockholmsmotiv, motivet: 12x15

Etsning

Theddy Skog (1908-1948), Sverige. Stockholmsmotiv, kolorerad. Motivet: 23x29 cm

Etsningar

3 st. Sallberg / Åsberg / Ekroth, Stockholmsmotiv, numrerade och signerade, 10x15 - 25x33

Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholmsmotiv, Hamngatan, 218/260, signerad 1981, 44x59

Etsning

Harald Sallberg (1895-1963), Stockholmsmotiv, Faggens krog, Södermalm, Faggens, Barnängen 1919, motivet: 27x23 cm

Ram

Karl Johan, etsning av Hällgren, Glasbruksgatan, ramens innermått: 31x41

Etsningar

2 st, Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. Signerade, Kungliga Myntet & Källaren Hamburg (Götgatan). Motivet: 13x18 ca

Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholmsmotiv, 50x63

Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholmsmotiv, 46x73, oramad

3 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholmsmotiv, 23 x 40

Svenolov Ehrén (1927-2004), 80/310, Stockholmsmotiv, motivets mått: 19x60

Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholmsmotiv, motivets mått: 34 x 52

Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholmsmotiv, signerad, 39x53

Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholmsmotiv, PT, signerad, motivet: 32x57

Svenolov Ehrén (1927-2004), 120/150, signerad -61, Stockholmsmotiv, motivet: 24x55

Svenolov Ehrén (1927-2004), 22/310, Stockholmsmotiv, 18x60