Objekt som liknar Träsnitt

Färglitografi

Sven X-et Erixson (1899-1970), Fågel, motivets mått: 38 x 50

Färglitografi

Sven X-et Erixson (1899-1970), Fågel, 52/100, motivet: 40x53

Sven X-et Erixson, Katarinahissen, 30 x 21

Sven Wejsfelt (1930-2009), fågel, Gustavsberg, höjd: 16 cm

2 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Vinterlandskap, 1971/73, 260 & 310 upplaga, motivet: 46x42 & 40x40

Svenolov Ehrén (1927-2004), vinterlandskap, 204/420, motivet: 43x51

Svenolov Ehrén (1927-2004), Årstabron, 281/360, motivet: 40x54

Konstglas

8-del, Vicke Lindstrand (1904-1983), Kosta, ugglor, höjd: 9-12

Svenolov Ehrén (1927-2004), Skeppsbron, 1974, HC 8/35, motivet: 32 x 44cm

Svenolov Ehrén (1927-2004), Södermalm, 186/360, -76, motivet: 40x55

Kurt Ullberger (1919-2008), 70-tal, 92/360, Gotland, motivet: 22 x 42

Svenolov Ehrén (1927-2004), 1958, 86/310, motivet: 37 x 55, Riddarholmen

Lars Lerin (f. 1954), Lofoten, ET, signerad, 96, ny utgåva, 07, motivet: 36x49

Svenolov Ehrén (1927-2004), Pt, 1974, Vasabron, motivet: 26 x 50

Svenolov Ehrén (1927-2004), 1961, 58/310, Vasabron, motivet: 30x52

Svenolov Ehrén (1927-2004), 1973, Klara sjö, motivets mått: 34 x 37

Svenolov Ehrén (1927-2004), 1976, 203/360, Gamla Stan, motivet: 36x55

Svenolov Ehrén (1927-2004), Gamla stan, signerad. -80, 301/360, motivet: 38x55

Svenolov Ehrén (1927-2004), Gamla stan, 216/ 350, motivet: 46x73

Svenolov Ehrén (1927-2004), Gamla stan, sign 74, 258/ 360, motivet: 32x43