Objekt som liknar Träsnitt

Svenolov Ehrén (1927-2004), 1958, 86/310, motivet: 37 x 55, Riddarholmen

Svenolov Ehrén (1927-2004), Skeppsbron, 1974, HC 8/35, motivet: 32 x 44cm

Svenolov Ehrén (1927-2004), Kornhamnstorg / Slussen, motivet: 39x56

Svenolov Ehrén (1927-2004), Slussen / Gamla stan, 204/360, motivet: 58 x 45

Svenolov Ehrén (1927-2004), -74. Nr 110/360, Skeppsbron, motivet: 32x44 cm

Svenolov Ehrén (1927-2004), Skeppsbron, 86/150, bladets mått: 42x61

Svenolov Ehrén (1927-2004), Provtryck, 1994, Kornhamnstorg, 56x74

Svenolov Ehrén (1927-2004), Kornhamnstorg, 161/360, signerad, -80, motivet: 38x54

3 st. Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholmsmotiv, Gamla Stan, 158/360, signerade, -74, motivet: 44x32

Svenolov Ehrén (1927-2004), 79/360, Kornhamnstorg, motivet: 35 x 54, -76

Svenolov Ehrén (1927-2004), 1980, 28/360, Kornhamnstorg, motivet: 58x45

Svenolov Ehrén (1927-2004), Kornhamnstorg, -76, 243/360, motivet: 36, 5x55, 5 cm

Svenolov Ehrén (1927-2004), Kornhamnstorg, 1991. 109/330, motivet: 50x45

Svenolov Ehrén (1927-2004), Pt, 1974, Vasabron, motivet: 26 x 50

Svenolov Ehrén (1927-2004), 1961, 58/310, Vasabron, motivet: 30x52

Svenolov Ehrén (1927-2004), -80, Utsikt mot Gamla Stan, 59/360, motivet: 58x45

Färglitografi

Svenolov Ehrén (1927-2004), Riddarholmen, 12/360, signerad, 1975, motivet: 32x57

Svenolov Ehrén (1927-2004), Slussen, signerad. -74, 160/310, motivet: 20x55

Svenolov Ehrén (1927-2004), Slussen, signerad -59, motivet: 34x39

Svenolov Ehrén (1927-2004), Slussen, 161/360, signerad -80, motivet: 39x55