Objekt som liknar Figurin

Oiva Toikka, IIIittala, Fågel, längd: 37

2 st, Glasfåglar, Oiva Toikka (f.1931), längd: 8-13

Oiva Toikka (f. 1931), Fågel, glas, höjd: 15 cm

Fågel

Konstglas, Oiwa Toikka, längd: 14

Glasfågel

Oiva Toikka (f. 1931), Finland. Längd: 20

Glasfågel

Oiva Toikka (f. 1931), Finland. Nuutajärvi. Längd: 18 cm

Glasfågel, Oiva Toikka (f. 1931), längd: 13

3 delar, Oiva Toikka (f. 1931), Finland. Iittala, Fåglar, längd: 7-19 cm, höjd: 5-13 cm

2 st, Fåglar, Oiva Toikka (f. 1931), Finland. Längd: 23

2 st. Glasfåglar, Oiva Toikka (f. 1931), Finland. Nuutajärvi, längd: 10 - 14

Oiva Toikka (f. 1931), Fågel, höjd: 11

2 st. Glasfåglar, Oiva Toikka (f. 1931), Finland. Nuutajärvi, signerade, längd: 13 - 17

Oiva Toikka (f. 1931), Finland. Glasfågel, Kirjotiira, Nuutajärvi, signerad, längd: 32 cm

Fågel, Oiva Toikka (f. 1931), Iittala, längd: 16

glas, fågel, Oiva Toikka (f. 1931), Iittala, längd: 14 cm

Oiva Toikka (f. 1931), Nuutajärvi Notsjö, Finland, glasfågel, signerad och numrerad 512/3000, längd: 29 cm

Glasfågel

Oiva Toikka (f. 1931), Iittala, längd: 13

Oiva Toikka (f. 1931), Glasfågel, längd: 24, höjd: 17