Objekt som liknar Figurin

Fågel, Oiva Toikka, Iitalla, höjd: 14

2 st, Glasfåglar, Oiva Toikka (f.1931), längd: 8-13

Oiva Toikka (f. 1931), Fågel, glas, höjd: 15 cm

Glasfågel, Oiva Toikka (f. 1931), längd: 13

Fågel

Konstglas, Oiwa Toikka, längd: 14

Oiva Toikka (f. 1931), Fågel, höjd: 11

Fågel, Oiva Toikka (f. 1931), Iittala, längd: 16

Oiva Toikka (f. 1931), Nuutajärvi Notsjö, Finland, glasfågel, signerad och numrerad 512/3000, längd: 29 cm

Glasfågel

Oiva Toikka (f. 1931), Iittala, längd: 13

Oiva Toikka (f. 1931), Glasfågel, längd: 24, höjd: 17

Oiva Toikka (f. 1931), Glasfågel, längd: 10, höjd: 8

2 st, Glasfåglar, Oiva Toikka (f. 1931), längd: 9-13 (1 med nagg)

Glasfågel, Oiva Toikka (f, 1931), längd: 16 cm

Glasfågel, Oiva Toikka (f. 1931), längd: 15 cm

Glasfågel, Oiva Toikka (f. 1931), längd: 23 cm

Glasfågel, Nutajärvi, Oiva Toikka, längd: 18

Fåglar

2 st, Oiva Toikka (f. 1931), Nuutajärvi, längd: 20-25, höjd: 7-15 cm

Skulptur i glas

fågel, Oiva Toikka (f. 1931), Nuutajärvi, längd: 17