Objekt som liknar Figurin

2 st, Glasfåglar, Oiva Toikka (f.1931), längd: 8-13

Oiva Toikka (f. 1931), Glasfågel, längd: 24, höjd: 17

Oiva Toikka (f. 1931), Glasfågel, längd: 10, höjd: 8

Glasfågel, Oiva Toikka (f, 1931), längd: 16 cm

Glasfågel, Oiva Toikka (f. 1931), längd: 15 cm

Glasfågel, Oiva Toikka (f. 1931), längd: 23 cm

Glasfågel

Oiva Toikka (f. 1931), Iittala, längd: 13

2 st, Glasfåglar, Oiva Toikka (f. 1931), längd: 9-13 (1 med nagg)

Glasfågel, Nutajärvi, Oiva Toikka, längd: 18

Oiva Toikka (f. 1931), glasfågel, Nuutajärvi, längd: 15

glasfågel, Oiva Toikka (f. 1931), Nuutajärvi, längd: 18 cm

Glasfågel

Oiva Toikka (f. 1931), Nuutajärvi, längd: 15

Fågel, Oiva Toikka, Iitalla, höjd: 14

Oiva Toikka, IIIittala, Fågel, längd: 37

Oiva Toikka (f. 1931), Nuutajärvi Notsjö, Finland, glasfågel, signerad och numrerad 512/3000, längd: 29 cm