Objekt som liknar Figurin

Arabia, Giraff, höjd: 25, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]

Arabia, hund, längd: 18, höjd: 14

Arabia, Valross, höjd: 14, längd: 20

Arabia, Valross, höjd: 15, längd: 20

Taisto Kaasinen (1918-1980), Arabia, 1960-tal, giraff, höjd: 26 cm

3 st, Arabia, Isbjörnar, höjd: 3-4, 5

1 par + 2 st Oiva Toikka, Nuutajärvi, längd: 22-10-7

17 del, Kaj Franck, Arabia, Finland 1950-tal, 4 koppar med fat, 4 assietter, 4 tallrikar, 5 skålar, blå, grön, vit, svart, gul glasyr, märkta ARABIA MADE IN FINLAND, diameter 23, 5 cm