Objekt som liknar Figurin

2 st. Wien, ballerinor, höjd: 23 + 16

Oljemålningar

2 st. Kai Morten-Glud (1912-1992), Ballerinor, 16x14

Philippe de Rougemont (1891-1965), signerad, ballerinor, 71x44

Färglitografi

Gerda Åkesson (1909-1992), Ballerina, -56, 128/300, 55x50

Monica Lorentzon (f. 1940), Ballerinor, signerad, 100x70

Monica Lorentzon (f. 1940), Ballerinor, Signerad 100x70

Birgit Forsell (f. 1909), Ballerina, 12 x 21

brons, Efter Milo, Ballerina, nutida, höjd: 33 cm

brons, efter Milo, nutida, ballerina, höjd: 34 cm

Pastell

Nadezda Streltsova (f. 1973), Ballerina, 29x24

brons, Efter Milo, Nutida, Ballerina, höjd: 33 cm

Birgit Forsell (f. 1909), Ballerina, signerad 1963, duk, 115x88

Kai Morten-Glud (1912-1992), Ballerinor, 46x36

Christian Björn Larsen (1931-1993), Ballerinor, 30 x 40