Objekt som liknar Figurin

2 st. Wien, ballerinor, höjd: 23 + 16

Oljemålningar

2 st. Kai Morten-Glud (1912-1992), Ballerinor, 16x14

Philippe de Rougemont (1891-1965), signerad, ballerinor, 71x44

Birgit Forsell (f. 1909), Ballerina, signerad 1963, duk, 115x88

Kai Morten-Glud (1912-1992), Ballerinor, 46x36

Christian Björn Larsen (1931-1993), Ballerinor, 30 x 40

Färglitografi

Gerda Åkesson (1909-1992), ballerinor, 182/260, motivets mått: 47x59

Färglitografi

Gerda Åkesson (1909-1992), Ballerina, -56, 128/300, 55x50

Färglitografi

Gerda Åkesson (1909-1992), Ballerinor, 251/ 260, motivet: 55 x 48

CHR Björn Larsen, Ballerina, signerad. 1962, motivet: 57x40

Kai Morten-Glud (1912-1992), Ballerinor, 34 x 26 cm

Monica Lorentzon (f. 1940), Ballerinor, signerad, 100x70

Monica Lorentzon (f. 1940), Ballerinor, Signerad 100x70

Christian Björn Larsen (1931-1993), 1977, Ballerina, 49 x 30